All Categories > Ball Bearing Drawer Slides > Drawer Slides > Item # I-DS-2250-28-QD
Item # I-DS-2250-28-QD, Medium Duty Full Extension Drawer Slides
Unit of Measure: Imperial Metric Both
 Specifications
Series
2250
Capacity
250 Pound
Locking Side
None
Width
.75" (19mm)
Height
2.09" (53mm)
Length
28.00" (711mm)